MALWINA SZYMAŃSKA GRYCKIEWICZ

Malwina Szymańska Gryckiewicz

Psycholog

 

Psycholog praktyk, na co dzień pracujący z dziećmi i młodzieżą w placówkach oświatowych. Specjalizuje się w poradnictwie psychologicznym oraz psychoedukacji. Prowadzi warsztaty psychoedukacyjne dla dzieci i młodzieży, warsztaty kompetencji wychowawczych dla rodziców oraz  szkolenia dla pracowników oświatowych.

Zajmuje się przede wszystkim pracą indywidualną z dzieckiem oraz rodzicami w zakresie zaburzeń emocjonalnych, zespołu Aspergera, całościowych zaburzeń rozwojowych, problemów wychowawczych oraz pracą z dziećmi z problemami adaptacyjnymi.

Prowadzi indywidualne oraz grupowe treningi umiejętności społecznych dla dzieci i młodzieży według programów własnego autorstwa, dobieranych do potrzeb każdej grupy.
Jako terapeuta EMDR – prowadzi terapie indywidualne, metodą bilateralnej stymulacji, zaburzeń zachowania, PTSD, zaburzeń lękowych oraz fobii.

Kompetencje diagnostyczne oraz warsztat terapeutyczny nabyła podczas stażu i pracy w Mazowieckie Centrum Neuropsychiatrii w Józefowie – Oddział pierwszy dla dzieci i młodzieży, gdzie także realizowała indywidualne programy terapeutyczne oraz grupowe zajęcia terapeutyczne.

 

Wykształcenie:

 • Mgr Psycholog – stosowana psychologia społeczna w WSFiZ w Warszawie
 • Studia podyplomowe Terapia Poznawczo – Behawioralna na Uniwersytecie SWPS w Warszawie
  Podyplomowe studium Pomocy Psychologicznej i Socjoterapii w SWPR w Warszawie

 

Szkolenia:

 • Szkolenie z zakresu „Bateria metod diagnozy przyczyn niepowodzeń szkolnych u uczniów gimnazjów. BATERIA-GIM” w PTPiP w Warszawie
 • Szkolenie z zakresu „Bateria diagnozy funkcji poznawczych PU1” w PTPiP w Warszawie
 • Szkolenie z zakresu „ Zaburzenia typu Borderline i Narcyzm – praca w podejściu EMDR” w fundacji Vitamelius w Warszawie, 
 • Warsztaty z zakresu „Wykorzystanie teorii przywiązania w terapii w paradygmacie poznawczo – behawioralnym” w fundacji Vitamelius w Warszawie,
 • Seminarium z zakresu „Aktywny nauczyciel aktywny uczeń” w Centrum rozwoju edukacji A-Z w Legionowie,
 • Szkolenie z zakresu Terapii EMDR dla dzieci i młodziezy w Europejskim Towarzystwie EMDR w Londynie,
  Szkolenie z zakresu Terapii EMDR – Level 2 w Polskim Towarzystwem Terapii EMDR we współpracy z Europejskim Towarzystwem EMDR oraz Uniwersytetem Worcester,
 • Szkolenie z zakresu Terapii EMDR – Level 1 w Polskim Towarzystwem Terapii EMDR we współpracy z Europejskim Towarzystwem EMDR oraz Uniwersytetem Worcester.