KATARZYNA KAJKOWSKA

Katarzyana Kajkowska

Fizjoterapeuta, terapeuta integracji sensorycznej

 

Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi  z zespołem Aspergera, autyzmem, zespołem Downa, upośledzeniem umysłowym i niepełnosprawnościami sprzężonymi.

W swojej pracy stosuje i łączy wiele metod terapeutycznych, wyznaje zasadę dopasowania terapii do dziecka oraz terapii poprzez zabawę. Wykorzystuje swoje doświadczenie i wiedzę tak, aby w jak najlepszy i efektywny sposób wspomagać swoich małych pacjentów.

Ukończyła magisterskie studia o  kierunku Fizjoterapia Wydziału Rehabilitacji AWF w Warszawie. Odbywała praktyki na oddziałach neurologii, ortopedii i traumatologii, pediatrii, onkologii, kardiologii i geriatrii.

Swoją pasję, czyli pracę z dziećmi, odkryła na stażu zawodowym w Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu. Z myślą o dzieciach ukończyła kurs Integracji Sensorycznej a następnie studia pedagogiczne na kierunku Wychowanie przedszkolne i edukacja wczesnoszkolna z terapią pedagogiczną.

Dodatkowo w ramach samorozwoju i próby swoich sił pracowała w National Society for Epilepsy pod Londynem z ludźmi cierpiącymi na epilepsję.

Prywatnie mama dwóch kochanych urwisów: dziewięciolatka i półtoraroczniaka 🙂

 

Ukończone kursy i warsztaty:

  • Kurs Ocena neurorozwojowa dziecka w zakresie odruchów oraz ich zintegrowania w ośrodkowym układzie nerwowym,
  • Kurs Ist i IIst Integracji Sensorycznej
  • Kurs Kinetic Control 1
  • Kurs PNF 1 i PNF 2
  • Kurs Masaż funkcyjny, poprzeczny i inne techniki masażu wykorzystywane   w fizjoterapii
  • Kurs Kinesiology Taping podstawowy i zaawansowany.