Początki macierzyństwa to przedziwny czas. Czas największych radości i jednocześnie największych wyzwań. Bardzo ważne w tym szczególnym okresie jest poczucie, że mogę podzielić się z kimś swoimi uczuciami, problemami, wątpliwościami, z kimś kto jest w podobnej sytuacji.

Zapraszam MAMY, które są na początku swojej macierzyńskiej drogi i maja dzieci do 6 miesiąca życia na cykl 10 dwugodzinnych spotkań, na które możesz zabrać swoje dziecko. Na zajęciach rozmawiać będziemy o tym co nas w macierzyństwie zachwyca i boli, co jest piękne a co trudne i jak sobie z tym radzić. Podzielimy się swoimi sposobami na przystosowanie siebie i całej rodziny do rewolucyjnej zmiany, jaką jest pojawienie się dziecka. Proponuję następujące tematy:

– skąd się biorą dzieci? 😉 – czyli jak to się stało, że zostałaś mamą?

– moja historia porodowa – jakim doświadczeniem był dla Ciebie poród?

– „rzeka mleka” – mity, przekonania i doświadczenia wokół karmienia

– nowa codzienność – życie po rewolucji, jak go doświadczam, co jest dla mnie trudne, czego potrzebuję

– „dobre rady” i jak sobie z nimi radzić – jak odnaleźć własną drogę w plątaninie teorii, przekonań, nakazów i oczekiwań

– „wystarczająco dobra mama” – mój obraz mamy, którą jestem i która chcę być

– tata w centrum – pomaga czy przeszkadza?

– ja i on – związek w nowej sytuacji

Będziemy rozmawiać także o tym wszystkim, co dla Was żywe i ważne, co porusza i zastanawia, o życiu, związku, partnerstwie i kobiecości. Najistotniejsze są dla mnie wasze potrzeby i doświadczenia.

Zajęcia mają charakter zamknięty w 2,5 – miesięcznych blokach. Służy to budowaniu zaufania i bezpieczeństwa w grupie.
Zajęcia odbędą się pod warunkiem zebrania się min. 9 kobiet.

Zajęcia prowadzi Małgorzata Stawska – psycholog i psychoterapeuta, która od lat pracuje głównie z kobietami i uwielbia to. Ukończyła 4-letni podyplomowy kurs psychoterapii akredytowany przez Polskie towarzystwo Psychiatryczne i wiele innych kursów i szkoleń. Prowadzi indywidualną psychoterapię osób dorosłych oraz warsztaty i grupy wparcia. Pracuje także naukowo jako adiunkt w Instytucie Psychologii Stosowanej Akademii Pedagogiki Specjalnej. Jest mamą Zosi i Tosi:
Kiedy zostałam mamą odkryłam w sobie ogromną potrzebę kontaktu z innymi kobietami, które tak jak ja, zmagają się z trudami początków macierzyństwa. Czas spędzony z mamami dawał mi poczucie oparcia, możliwość wymiany doświadczeń i głębokie przekonanie, że bliskie sobie kobiety dają sobie nawzajem niezwykłą siłę i wsparcie.”
Małgorzata Stawska