Ciążowy mindfulness

Trening mindfulness polega na rozwijaniu uważnej obecności siebie w wirującym wokół nas świecie. Większa świadomość tego, co się z nami dzieje, w reakcji na to, co nas spotyka, wymaga odwagi, ale też daje ogromną energię i siłę do podejmowania zmian na lepsze. Zauważenie własnych automatycznych reakcji, napięć i emocji. Pozwala podejmować świadome decyzje i budować autentyczne relacje z innymi. Zajęcia proponowane są szczególnie kobietom w ciąży. Oczekiwanie dziecka to szczególny czas, w którym a więcej sobie pozwalamy. Towarzyszące temu zmiany wyglądu, zmiany hormonalne pobudzają do refleksji i działania. Trening mindfulness pomoże nam nauczyć się relaksacji i radzenia sobie z trudnymi emocjami.

Brzuszkowe mamy: 1 godz/tydz cykl 8 spotkań.

Niemowlęce mamy…

Życie kobiety po porodzie zmienia się nie do poznania. Nowa rola – rola matki, obok istniejących już ról córki, kobiety-kochanki, stawia nowe wyzwania i domaga się przeorganizowania dotychczasowych celów, wartości i potrzeb. Małe dziecko staje się dla matek jednocześnie źródłem radości, oraz powodem stresu i pewnym ograniczeniem. Jak pogodzić własne pragnienia i odpowiadać na potrzeby dziecka? Jak przy tym wszystkim budować dojrzalej własne małżeństwo?

Jak zrozumieć niemowlę? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć na spotkaniach dla mam z dziećmi od 1m-ca do 12 m-cy. Baby-Mamy: 1 godz. w tygodniu cykl 12 spotkań.