Centrum Wspomagania Rozwoju MAJA  to Firma Rodzinna oferująca specjalistyczną i kompleksową pomoc terapeutyczną dla całej Rodziny.

Centrum Wspomagania Rozwoju MAJA w Warszawie działa przez cały rok.

Nasz Zespół Specjalistów tworzą: psycholodzy, pedagodzy, logopedzi, neurologopedzi, fizjoterapeuci, terapeuci integracji sensorycznej, psychoterapeuci. Oferujemy terapię, diagnozę i profilaktykę z zakresu naszej specjalizacji. Nasz  Zespół jest wyjątkowy i skuteczny, to specjaliści w swojej dziedzinie, ale przede wszystkim dobrzy ludzie, którzy pragną pomóc i dla których praca jest pasją.

Nasze miejsce jest stworzone specjalnie dla Państwa i Państwa pociech. Dzieci mogą pobawić się w Naszym ogródku, a Rodzice oczekując na dziecko mogą napić się kawy lub herbaty i zakupić polecane przez nas gry, zabawki, pomoce terapeutyczne. W recepcji przywita Państwa Karolina, moja najstarsza córka, której pasją są konie, psy i praca z dziećmi. Zapraszamy na ul. Ryżową 24b, parking po drugiej stronie ulicy, na przeciwko CWR MAJA.

Centrum Wspomagania Rozwoju MAJA w Olsztynie k/Częstochowy jest czynne w roku szkolnym.

Zapraszamy od 1 września na ul Kuhna 3, gdzie Anna Dobosz prowadzi własną praktykę terapeutyczną i tworzy Zespół. Posiadamy: parking, plac zabaw dla dzieci, księgarenkę, poczekalnię z recepcją i sale terapeutyczne.

 

Organizujemy i prowadzimy letnie i zimowe  TURNUSY TERAPEUTYCZNE NA JURZE – dla Dzieci, Młodzieży i Rodzin.

• W pięknym miejscu

• Z daleka od hałasu, telewizora i komórki

• Z końmi i innymi zwierzętami

• Na rowerach i z plecakiem

• Po górach, skałach i jaskiniach

• Z mapą i z latarkami

• Z książką i grami

SERDECZNIE ZAPRASZAMY:)

Na Turnusach Terapeutycznych  uczymy dobrych kontaktów , prawidłowych relacji,  wymagamy wzajemnego szacunku, jesteśmy dla siebie mili, uprzejmi i kulturalni. Szukamy i wzmacniamy MOCNE STRONY każdego uczestnika turnusu.

Jura Krakowsko – Częstochowska to skarbnica wiedzy historycznej, geologicznej i przyrodniczej, którą można zobaczyć i  dotknąć.

Piękne tereny:  lasy, rzeki, zalew, góry, skały, jaskinie i cisza.  Zwierzęta, które można spotkać na spacerze, poziomki, maliny, jeżyny, jagody, które można zjeść prosto z krzaczka….

To wszystko daje możliwość odpoczynku od hałasu miasta i biegu w jakim przyszło nam żyć. Daje też możliwość uprawiania   wielu sportów.

W lecie proponujemy: wycieczki rowerowe, wspinanie i jazdę konną pod okiem instruktorów, spływy kajakowe, żagle, wycieczki po górach i rezerwatach przyrody, W zimie:  naukę i doskonalenie jazdy na nartach zjazdowych, biegowych, itp, łyżwy, sanki, kuligi, jaskinie, wspinanie na bulderowni, hipoterapię i dogoterapię.

Turnusy prowadzą  terapeuci, dlatego nazywamy je wyjazdami terapeutycznymi. Są one skutecznym  Treningiem Umiejętności Społecznych dla Dzieci i Młodzieży, a także możliwością  dobrej zabawy i aktywnie spędzonego czasu.

 

Logopeda, pedagog, psycholog, terapeuta dziecięcy – Anna Dobosz

 

@IMG_8389-copy@IMG_8442-copy Prowadzę terapię zintegrowaną, która jest moim autorskim programem skierowanym do Dzieci obciążonych dysleksją, dysgrafią, dysortografią, spektrum autyzmu, Zespołu Aspergera, zaburzeniami rozwoju psychoruchowego, opóźnionym rozwojem mowy, brakiem mowy i innymi problemami ogólnorozwojowymi.

Praca z Dziećmi i Rodzinami  to moja pasja i powołanie, takie  jak bycie mamą.

W 1996 roku zostałam mamą pierwszego mojego dziecka –  Karoliny, w 1998 roku – Oli, a w 2001   – syna Jakuba. Pragnąc pogodzić pracę terapeutyczną z obowiązkami wobec własnych dzieci –  otworzyłam w 2000 roku swój gabinet przy ul Ryżowej 24b w Warszawie, w domu w którym mieszkałam z rodziną.

 W 2002 roku, ze względu na dużą ilość pacjentów i konieczność współpracy z innymi specjalistami –  otworzyłam Poradnię Ani Dobosz, a moje Dzieci wpływały  na rozwój  tego miejsca i często były pierwszymi pacjentami współpracujących ze mną terapeutów.

W latach 2007 – 2017 pełniłam stanowiskon  dyrektora Niepublicznej Poradni Psychologiczno Pedagogicznej mieszczącej się najpierw przy ul Ryżowej, a potem Fasolowej.

W 2016 roku postanowiłam rozszerzyć swoją działalność i otworzyłam w uroczym Olsztynie na Jurze Krakowsko – Częstochowskiej – Centrum Wspomagania Rozwoju MAJA , gdzie prócz własnej praktyki terapeutycznej organizuję TURNUSY TERAPEUTYCZNE dla Dzieci, Młodzieży i Rodzin.

@IMG_8432-copy @IMG_8397-copy  

Rok później otworzyłam Centrum Wspomagania Rozwoju MAJA w Warszawie. Wróciliśmy na Ryżową 24b, odnowioną i przystosowaną do zajęć, które oferujemy.

 

OFERUJEMY  skuteczną i fachową pomoc psychologiczną,  pedagogiczną, logopedyczną, neurologopedyczną, fizjoterapeutyczną. Zapraszam wraz z Zespołem wspaniałych terapeutów, dla których praca jest pasją.

 

Zapraszam do naszej KSIĘGARNI, w której można nabyć gry edukacyjne, zabawki ogólnorozwojowe,  pomoce terapeutyczne , sposoby na dysleksję.

O historii  i naszych korzeniach ja i moja najstarsza córka, Karolina, opowiedziałyśmy w książce o polskich firmach rodzinnych, w rozdziale: By dzieci były szczęśliwe”. Zapraszam do przeczytania.